19.1.2020

Obnova klubovny na Hanspaulce po požáru

15. září 2019 nám shořela klubovna, ve které jsme se přes čtyřicet let scházeli. Díky obrovské podpoře dárců už máme novou: děkujeme!

Na konci dubna 2021 jsme klubovnu definitivně zkolaudovali. Dílo obnovy je tím završeno – právě včas před uvolněním epidemických omezení a klubovna tak může začít sloužit našim skautským oddílům. Moc děkujeme všem dárcům, podporovatelům a také členům střediska, kteří se na obnově fyzicky a organizačně podíleli.

Na jaře 2021 proběhly dokončovací práce v interiéru, zejména výroba nábytku, posuvné stěny mezi oběma místnostmi a vestavěných skříní.

Druhou a třetí adventní neděli jsme věnovali brigádě: opravili jsme starý nábytek, pokryli hřiště novou štěpkou a důkladně vše vymetli, vyčistili a naleštili. Už nám (kromě některých formalit) chybí jen vestavěný nábytek.

S koncem listopadu už jenom čekáme na závěrečné předání díla (do konce měsíce), geodetické zaměření, rozbor vody a konečně i kolaudaci – pokud vše dobře dopadne, možná se to stihne do týdne až dvou. Ještě jednou moc děkujeme všem, kdo na novou klubovnu přispěli. Snad i epidemiologická situace dovolí, abychom v ní oslavili letošní Vánoce.

23. 11. hotový marmolit, dodělaný krb a dokončené chodníky, klubovna má zrevidovanou elektriku a je připojená.

V listopadu probíhá dokončení podlah, stavba krbu, interiér umýváren a stavba zdi pro pergolu:

Ve třetím zářijovém týdnu se chýlí k úspěšnému konci hrubé stavby obou budov:

17. září 2020 Zastupitelstvo MHMP schválilo právo stavby pro naši klubovnu – stavba je tedy formálně naše na magistrátním pozemku. Jednání byla dlouhá a složitá, ale podařilo se!
Odkaz na usnesení zastupitelstva MHMP

Hrubá stavba ve druhém zářijovém týdnu utěšeně roste: konstrukce klubovny je hotová a staví se rozšíření sociálního zázemí.

Od července už stavíme! Předpokládané dokončení stavby klubovny je v říjnu. Velice děkujeme všem dárcům, díky kterým se obnova skautské klubovny na Hanspaulce může uskutečnit.

22. 7. 2020 Probíhají úpravy základové desky a další zemní práce.

13. 7. 2020 Máme stavební povolení, stavba začíná.

28. 5. 2020 Odstranili jsme zbytky staré stavby. Podařilo se nám to zvládnout svépomocí, takže jsme ušetřili nemalé peníze.

4. 2. 2020 V pátek jsme vyklidili klubovnu a zbavili se veškerého ohořelého nábytku. Naplnili jsme dva velké kontejnery. Stavba je teď připravena na bourání.

6. 1. 2020 Rozšíření prozatímní klubovny

5. 11. 2019 Podpořila nás Nadace Šestý smysl, děkujeme.

13. 10. 2019 Zaměření stávající klubovny – přípravy projektu v plném proudu. Děkujeme Ing. Lubomíru Šiklovi z Geodézie Krkonoše s.r.o.

9. 10. 2019 Sbírka na koncertě Na Slamníku

9. 10. 2019 Máme prozatímní klubovnu

1. 10. 2019 Sbírka na slavnostní premiéře dokumentárního filmu České televize Jednou skautem, navždy skautem

28. 9. 2019 Vyhlášení veřejné sbírky

16. 9. 2019 došetření požáru – požár vznikl venku u schodu

15. 9. 2019 před 20. hodinou vypukl požár 🙁

Projekt nové klubovny

Nová klubovna je navržená tak, aby dál umožnila fungování dvou stále rostoucích skautských oddílů i v dalších desetiletích.

Máme zpracován projekt klubovny (zahrnuje vlastní budovu klubovny v původním rozsahu, venkovní pergolu a rekonstrukci sociálního zařízení). Na vizualizaci návrhu se můžete podívat níže.

Celkové náklady realizace jsou podle předběžné nabídky odhadnuty na 2,22 milionu Kč.

Harmonogram

leden 2020finalizace projektu, podání žádostí dotčeným orgánům stavebního řízení, fundraising
únor 2020poptávky u dodavatelů staveb, fundraising
březen 2020podání žádosti o stavební povolení, fundraising, příprava staveniště (likvidace zbytku staré budovy), nabytí práv k pozemku od MHMP
květen – červen 2020vydání stavebního povolení, začátek výstavby, fundraising
červenec – listopad 2020výstavba a kolaudace

Sbírka na obnovu

Ve veřejné sbírce a z darů jsme dostali přes 2,5 milionu korun – všem dárcům velice děkujeme!

Sbírka bude ukončena ke dni 30. 11. 2022.